Arbul Boya Entegre Tekstil İşletmeleri A.Ş 2004 yılında tekstil sektöründe faaliyetine başlamıştır.
Kumaş boyama & terbiye işlemleri yapan Arbul Boya Entegre Tekstil, iç ve dış piyasada ürünlerini pazarlamakta, ayrıca fason hizmette vermektedir.
Amerika ve Avrupa'dan ithal son teknolojiye sahip makinalarla üretim gerçekleştirilmekte olup, teknolojik yenilikleri bir gereksinim olarak kabul eden Arbul Boya Entegre Tekstil sektördeki bugünkü konumunu da bu sayede perçinleştirmiştir.
Ürünlerin %90'ı ihraç edilen Arbul Boya ve Tekstil üretimini 25.000 m²'lik alan üzerine 18.000 m² kapalı alanı mevcut Çorlu’daki üretim tesisinde gerçekleştirmekte olup, şirketin merkezi İstanbul’da Atatürk Havalimani’na 5 dakika mesafede bulunmaktadir.
Müşterilerimizin siparişlerinden ürünlerimizin sevkiyatina kadar; sipariş alma, laboratuar çalışma ve üretim proseslerimizin tümü tamamen bilgisayar ortamında ve otomasyonla takip ve kontrol edilir. Laboratuarda renk analizinden boyamanın bitişine kadar olan tüm adımlar uzman mühendisler tarafından bilgisayar ortamında yönetilmektedir. Ürünlerimiz bilgisayar destekli kalite kontrol makinalarında son kontrole tabi tutularak, otomatik olarak ambalajlanmaktadir.Uluslararası hızlı moda rüzgarı ve teknolojik gelişmeler hedeflerimizi hızlı bir şekilde yükseltmektedir.
 
Arbul Boya Entegre Tekstil İşletmeleri A.Ş 6.000 m2 kapalı alanda 45 personel ve 8 ton/gün kapasite ile 2004 yılında üretime başlamıştır. Kurulduğu günden itibaren bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden Arbul Boya Entegre Tekstil, nitelikli insan gücü ve Ar-Ge faaliyetleri sayesinde teknik tekstil alanında uzmanlaşarak en son moda eğilimlerine uygun, katma değeri yüksek kumaşları üretebilir duruma gelmiştir. Arbul Boya Entegre Tekstil, büyük oranda ihracat yapan konfeksiyon firmalarını müşteri portföyüne katarak Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan Tekstil ve Hazır Giyim sektöründe önemli bir rol oynamaktadır. Tüm bu gelişmelerle birlikte Arbul Boya Entegre Tekstil,yaklaşık 150 kalifiye personel ile çalışarak 20 ton/gün üretim kapasitesine ulaşmıştır.

© 2015 Neo Sistem. Tüm hakları saklıdır.